قابلیت های معرفی شده در رویداد اپل در سال ۲۰۲۰

 قابلیت های نوآورانه ای که در کنفرانس 2020اپل پرده برداری شد

 

از سیستم عامل مک Big Surتا IOS 14 , iPadOS 14 و watchOS7 tvOS14, بزرگ ترین قابلیت های معرفی شده در  WWDC20را داشتیم.

اپل کنفرانس جهانی توسعه دهنگان خود را به صورت کاملا آنلاین با گرد آوری میلیون ها طرفدار و توسعه دهدنگان از سراسر جهان برای رویداد خاص Key Note برگزار کرد .

ابن رویداد مملو بود از معرفی ها و نوآوری ها که تجربه ی پلتفرم ها و مصولات اپل را حتی پیش از قبل رو به جلو برد.

از macOS Big Surکه بالاترین توسعه طراحی را از زمان macOS X را نشان میدهد تا watchOS 7کتابخانه برنامه در  iOS.14 و تقویت قابلیت های دست خط با مداد اپل در iPadOS.14 برخی از شگفت انگیزتزین قابلیت ها و توسعه های نرم افزاری آشکار شده در WWDC20را داریم.

 

 

Safari

سافاری, که هم اکنون سریع ترین مرورگر Desktop جهان است ,بزرگترین به روز رسانی اش را دریافت کرده.

سافاری نسبت به قبل عملکرد سریع تر و قابلیت های جدیدی دارد,درحالی که از حریم خصوصی کاربر مراقبت میکند کاربران میتوانند صفحه ی شروع را با عکس پیش زمینه و قسمت هایی مثل لیست خواندنی ها و تب های iCloud  را سفارشی کنند و علاوه بر آن تجربه ی خود را با پشتیبانی بهتر برای افزونه ها(Extentions) شخصی سازی کنند.

اپ استور Mac کشف و دانلود اکستنشن های عالی سافاری را به سادگی فراهم کرده با موضوعی که شامل سرمقاله نورانی و چارت های تاپ میشود.

در پاییز برای macOS Big Sur یک صقحه شروع قابل شخصی سازی جدید در سافاری عرضه خواهد شد.

 

Mac Catalyst

Mac Catalystکه پارسال با macOS Catalina معرفی شد,برای توسعه دهندگان آوردن برنامه های آیپد به مک شان را  آسان کرد . Mac Catalyst apps به طور اتوماتیک ظاهر جدید را به ارث میبرد,درحالی که به توسعه دهندگان رابط کاربری برنامه ای قوی را میدهد و کنترل کاملی بر ظاهر و رفتار برنامه هایشان دارد.

Mac Catalyst آوردن برنامه های آیپد به مک را آسان کرده و آنها  به طور اتوماتیک ظاهر جدید macOS Big Sur را به ارث میبرد .

iOS 14

کتابخانه برنامه ها به طور اتوماتیک  تمام برنامه های کاربر را به یک برنامه ساده سازماندهی میکند,  با دیدی که به راحتی قابل حرکت  است و سطوح هوشمند برنامه ای که ممکن است در لحظه مفید باشد را فراهم میکند.

این ویژگی در پاییز با iPhone و iOS14  معرفی میشود.

 

App clips

App clips طراحی شده تا که لحظه ای که به آن نیاز است کشف شود  , در عرض چندثانیه قسمت کوچکی از تجربه برنامه را بارگزاری میکند تا وظیفه مشخصی را کامل کند, مانند اجاره دادن اسکوتر ,خرید قهوه یا تشکیل پرونده یک پارکومتر.

App clips ها با آیفون همراه با  iOS14  در پاییز معرفی میشوند.

 

مکالمات پین شده در پیام ها به کاربران اجازه میدهد که به راحتی از طریق موضوعات گروهی زنده توسط منشن و پاسخ های درون خطی در ارتباط باشند  .

مسیرهای جدید دوچرخه سواری در نقشه ها  قرار میگیرند و ارتفاع, اینکه چقدر خیابان شلوغ است  و اینکه آیا در طول مسیر پله ها وجود دارند یا خیر را نشان میدهند.

در فصل پاییز با iOS14 مسیرهای دوچرخه سواری به نقشه ها اضافه میشوند .

iPadOS 14 

نوشتن با مداد های اپل به کاربران اجازه میدهد که در هر سبک متنی بنویسند و نوشته را به صورت اتوماتیک به متن تایپ شده تبدیل میکند, کارهایی مانند جواب دادن به یک پیام iMessage یا سرچ کردن در سافاری به صورت سریع و ساده را نیز انجام میدهد.

با iPadOS 14 نوت های نوشته شده با دست خط میتوانند به صورت اتوماتیک تبدیل به سبک تایپ شده در iPad  شوند.

 

جست و جو در iPad گویی مجددا ساخته شده و با یک طراحی جمع و جور  به کاربران اجازه میدهد که جست و جو را از هرجا شروع کنند بدون اینکه مجبور باشند برنامه ای که مشغول استفاده اش هستند را ترک کنند.

جست و جوی همگانی در پاییز با iPad OS14 معرفی میشود.

watchOS 7

در اولین مدل نوآوری به سبک خود برای یک پوشیدنی,اپل واچ به صورت اتوماتیک شستن دست را شناسایی میکند تا یک  شمارش معکوس 20ثانیه ای را آغاز کند . اگر کاربر شست و شو را زود به اتمام برساند آگاه میشود به اینکه باید شست و شو را ادامه دهد.

قابلیت تشخیص شست و شوی دستان در پاییز با Watch OS7 به اپل واچ ها اضافه میشوند.

اپل واچ پیگیری خواب را معرفی کرده و یک رویکرد جامع از خواب را با فراهم سازی ابزار های ارزشمند تهیه میکند که به کاربران کمک میکند که به خواسته هایشان از لحاظ مقدار خواب, سر زمان معین خوابیدن و ساختن یک روتین قبل از خواب دست یابند که به خواب مطلوبی دست یابند.

در WatchOS7 کاربران میتوانند واچ فیس ها یا ظاهر های ساعت را که به صورت نامحدود سفارشی و شخصی سازی هستند را توسط مسیج ها یا پیام های الکترونیک در دسترس قرار دهند و همچنین توسط Appstore یا حتی لینک ها از طریق وبسایت ها و کانال ها در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

tvOS 14

کاربران اپل tvحالا میتوانند از طریق siri یا کنترل سنتر به دوربین های ویدیویی و لوازم جانبی HomeKit  دسترسی داشته باشند و اعلان های زنگ در را در صفحه ای بزرگ با محتوای لایو رصد کنند که نشان میدهد چه شخصی پشت در قرار دارد!

منبع خبر: Apple

ترجمه اختصاصی دیجیتال من

دیدگاه‌ها (0)

*
*